Ana Sayfa

Etiketler: , , , , , , , , , .

Emirgan Korusu nerede, Emirgana nasıl gidilir?

Emirgan korusu nerede ve Emirgana nasıl diyenler için Emirgan adresi, yol tarifi ve harita bilgisi burada yer almaktadır.

Emirgan Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Emirgan Mah. İstinye Bayırı Caddesi-Emirgan Korusu Caddesi arası (veya Koruyolu Sokak) Emirgan Sarıyer İstanbul

Emirgan nerede? Emirgan korusu nereye bağlı İstanbul’da Sarıyer ilçesi sınırlarında yer alan Emirgan korusu boğaz kıyısında İstinye ile Emirgan semtleri arasında yer almaktadır.

1870’li yıllardan yadigar (Büyükşehir belediyesince restoran olarak işletilen) Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk’ün bulunduğu Emirgan korusu birbirinden güzel çiçeklerle ve hoş bir gölet ile bezenmiş bir mekandır. Papağan ve sincapları ile meşhur koruda gezinerek hoş vakit geçirebilirsiniz. Lale festivaline ev sahipliği yapan Emirgan korusu piknik alanları, çocuk oyun parkı, mini golf, mescid gibi imkanlara sahiptir.

Peki Emirgana nasıl gidilir? Emirgan korusu ulaşım: İETT otobüslerini kullanmak isteyenler sahil yolunu kullanarak Sarıyer’e giden otobüslerden (25E, 42T, 40T gibi) Emirgan durağında inip birkaç dakika (yokuş yukarı) yürüyerek Emirgana ulaşabilirler. Mecidiyeköy tarafından 29Ş ve Zincirlikuyu tarafından 40B no’lu otobüsleri kullanabilirsiniz.

Araba kullanmak isterseniz FSM köprüsü Küçükarmutlu sapağından sahil yolunu takip edebilirsiniz. (Sakıp Sabancı Caddesi’nde soldan tabelaları takip ederek). İstinye tarafından geliyorsanız, İstinye Bayırı’na girmeyip Tormak Burnu’nu geçip düz devam ederek sağdaki yönlendirmeler ile Emirgana ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından Emirgana gelmek isteyenler Kadıköyden vapur kullanarak, Üsküdardan ise motor ve vapurla Beşiktaşa gelip Beşiktaş-Ortaköy yolundan geçen otobüslerden yararlanabilirler.


"Emirgan Korusu nerede, Emirgana nasıl gidilir?" konusuna yorum gönderebilirsiniz