Ana Sayfa

Ataşehir Mimar Sinan Camii nerede, adresi, haritası

Ataşehir Anadolu Ulu camii olarak da bilinen Ataşehir Mimar Sinan Camii nerede, haritada göster diyenler için Ataşehir Mimar Sinan Camii adresi ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Ataşehir Mimar Sinan Camii haritası:

Ataşehir Mimar Sinan Camii Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Barbaros Mah. Zambak sokak yanı Ataşehir İstanbul

2012 yılı Ramazan ayı ilk teravih namazı ile hizmete giren Ataşehir Mimar Sinan Camii yaklaşık 12 bin 500 kişilik kapasitesi ile İstanbul’un en büyük camilerindendir. Peki Ataşehir camii nerede? İstanbul çevre yolları Ataşehir Kavşağı’nda bulunan Ataşehir Mimar Sinan Camii TOKİ Ataşehir Konutları’nın yanında yer almaktadır.

Projesi Mimar Hilmi Şenalp tarafından hazırlanan Ataşehir camii imamlarından birisi de kamuoyunda masterli imam olarak tanınan İbrahim Urgancı’dır.

Osmanlı Türk mimarisi klasik eserlerinden eserlerinden esinlenerek inşa edilen Camii’de gelenek ve teknoloji bir araya getirilmiştir. 300 araçlık otopark, modern abdest alanları, toplantı ve seminer salonu ile 3 şerefeli 4 minare dikkat çeken diğer ayrıntılar. Mimar Sinan camisine modern asansörleri, temiz wc ve sıcak sulu abdesthanesi, arapça dua şeklinde avizeleri ve camii ortasındaki su fıskıyesi ile 5 yıldızlı bir cami denebilir.


"Ataşehir Mimar Sinan Camii nerede, adresi, haritası" yazısına 1 yorum yapılmıştır.


  1. merhabalar benim bu camiide görewv yapan imama acil ulaşmama gerekiyor anaokulu öğretmeniyim ve öğrencilerimizle bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz Allah rızası için lütfen bize yardım edin numaram 322 71 61 okul telefonundan lütfen bize ulaşın

    Nisan 2, 2013 tarihinde, nilay Cevapla

"Ataşehir Mimar Sinan Camii nerede, adresi, haritası" konusuna yorum gönderebilirsiniz